Cuma, Haziran 15, 2007

Papa da 80 yaşında

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, yaşıyla ilgili eleştirilere ilginç bir cevap verdi: "Sepp Blatter, 71 yaşındayken 4 seneliğine FIFA Başkanı seçildi. Papa ise 80'inde..."..

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, ülkesi Almanya'da Tagesspiegel adlı gazeteye bir röportaj verdi. 2 Haziran'da 74 yaşına basan tecrübeli teknik adam; hakkındaki eleştiriler ve sarıkırmızılı takımdaki hedeflerine kadar birçok konuya değindi. İşte o röportaj:

* Sayın Feldkamp; başarılı bir teknik adam geçmişiyle sakin bir hayata devam etmek dururken, 74 yaşında Galatasaray'da teknik direktör oldunuz...
Sepp Blatter de 71 yaşındayken 4 yıllığına FIFA Başkanı seçildi. Papa ise 80'inde... Galatasaray ile yeni bir yola çıkmak olağanüstü bir görev. Güvendiğim birçok kişi sağlığımın iyi durumda olduğunu söyledi zaten.

* Bu 'yeni bir yol" ile neyi kast ediyorsunuz?
Çok özetlenmiş bir ifade bu. Yeni bir stat. Yeni bir reklam ortağı. Finansal yatırımlar içeren ve kendi alt yapısına güçlü bir şekilde bağlı yeni bir ticari konsept.

"HEDEF HEP ŞAMPİYONLUK"
* Şampiyon olmanız gerekmiyor mu?
Galatasaray'ın hedefi her zaman şampiyonluktur; genç bir takımla da sahaya çıksa, 10 süper yeni transfer de yapsa.

* Galatasaray'da yöneticilerin sizin göreve gelmenizden memnun olmadığını duyuyoruz. Bu konuda ne söylersiniz?
15 yönetim kurulu üyesinden 3-4 kişi karşıysa bunu dramatik bulmam. Bu kadar büyük bir kulüpte kim göreve gelirse gelsin başkanlar hep baskı altındadır.

* Türk futbolunda son dönemde çok ciddi tribün olayları yaşandı. Seyircilere hakim olmak mümkün olmuyor. Ve çimler üstünde de her zaman uygun işler yapılmıyor.
Son olarak İtalya Ligi'nde ciddi sıkıntılar yaşandı. Türkiye'de kulüplerin taraftar teşkilatlanmasında eksikler var. Taraftar yetkilisi yok. Mesela bir takımın taraftarının seyircili bir maça, sadece rakip diye alınmaması çok yanlış bir önlem. Bu, şiddeti daha da artırıyor.

'TİLKİ KAZANDI' DESİNLER
* Türkiye'nin spordaki perspektifini nasıl görüyorsunuz?
Eğer 2008 Avrupa Şampiyonası'na gidilemezse Türkiye; UEFA ve FIFA'da orta ölçekli sınıfa düşer. Medyanın müthiş bir etkisi var.

* Yeni sezon hazırlığı için Almanya'ya da gelmeyi planlıyor musunuz?
Galatasaray Europa'nın merkezi Düsseldorf'ta. Zürih'teki bir turnuvada Dortmund ve Anderlecht ile oynayacağız. Daha sonra Bochum ve Köln maçlarımız var. LTU-Arena'da maç yapabiliriz. Bu stadı görmeyi istiyoruz. Çünkü kulübün yeni bir stad projesi var. Galatasaray, İstanbul'daki rakipleri arasında yeni stadı olmayan tek kulüp.

* Türkiye'de size "Kır saçlı tilki" diyorlar..
Sezon sonunda 'Kır saçlı tilki yine kazandı' derlerse çok mutlu olacağım.

Alıntı: Sabah Spor

Hiç yorum yok:

Ana Sayfa
© 2007 CRESPOLIFE
eXTReMe Tracker