Cumartesi, Temmuz 14, 2007

VLC (VideoLAN Client) Media Player 0.8.6c

VLC Media Player, şu ana kadar kullanmış olduğum video izleticiler içinde en harika olanı. Hem özellikleri açısından hemde desteklediği değişik formatlar açısından bir numara! Vlc player tek başınıza size yeter, nedeni ise vlc hiç bir ek codec programına gerek duymaz. Sadece vlc kurmanız yeterli. Açık kaynak kodlu olaması başka bir artısı.

Aslında vlc playerin en güzel özelliği eMule, eDonkey tarzı programlar için de son derece kullanışlı bir oynatıcı olması ve indirmekte olduğunuz dosyayı bitmeden seyredebilmenin mümkün olduğunu yegane oynatıcıdır

Ayrıca belki küçük ama çok güzel daha bir sürü özelliğe sahip. Örneğin; oynattığınız dosyayla eş zamanlı olarak enstantane yakalayabilir ve bunu ekranınızın sol üst köşesinde bir süre görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu sürümle beraber Türkçe dil desteği de eklenmiş.
Yeni versiyonunda değişen özellikleri buraya eklemiyorum, merak eden arkadaşlar için Homepage - http://www.videolan.org/vlc/ buradan inceleyebilirler. Bilgisayarında video izlemeyi sevenler için kesinlikle olması gereken bir program!
Benim olmazsa olmazlardan birisi...

Boyut :9.23 MB

Hiç yorum yok:

Ana Sayfa
© 2007 CRESPOLIFE
eXTReMe Tracker